Овој маж преку Google Maps дознал дека неговата сопруга го изневерува – снимката е хит...

Точка

12/08/2020

15:28

1.786

Големина на фонт

а а а

Откако сопругот ѝ ги покажал доказите, жената морала да признае дека тоа е вистина.

Откако е покрената Google Maps во 2005-та година, нејзините посетители можат да ја пронајдат и најмалата локација на Земјава која што ги интересира, а поголемиот дел од нас прво ја пребаруваат својата куќа или пак зграда.

Еден Перуанец, на необичен начин дознал дека неговата сопруга го изневерува.

Разгледувајќи ги улиците на Google Maps на главниот град на Перу, ја забележал својата сопруга со друг маж.

Камерата снимила како седи на една од клупите покрај мостот Puente de Los Suspiros de Barranco, а мажот кој што бил со неа ѝ ја држел главата во скут.

Иако лицето ѝ било замаглено, сопругот ја препознал по облеката, а кога жената се соочила со сознанието од нејзиниот сопруг, го признала неверството и поднеле документи за развод.

Погледнете го видеото: 
Спонзорирани линкови

Маркетинг