Богаташот бил ''уловен'' со бизарен детаљ на своето лице – наместо заштитна маска, ставил нешто кое ѝ припаѓа на неговата сопруга...

Точка

11/08/2020

14:17

2.478

Големина на фонт

а а а

Џон Мекафи (74), сопственик на компанијата „McAfee“ која што се занимава со безбедносна заштита на оперативните системи, е еден од највлијателните луѓе во Велика Британија.

Проблематичниот милионер на социјалната мрежа Твитер ја објавил својата авантура, па дури и модриците кои што ги добива во текот на некои физички пресметки.

Иако неговата компанија прави програми за заштита од компјутерски вируси, Мекафи не верува во коронавирусот.

Мекафи во последниве неколку месеци и покрај пандемијата често патува низ светот со својот приватен авион.

Милионерот бил уапсен во Норвешка затоа што наместо заштитна маска, на своето лице носел танга од својата сопруга.

„Тоа е најдобрата заштита. Луѓе, маската штити од бактерии не од вирус“ - напишал милионерот на Твитер.
Спонзорирани линкови

Маркетинг