''Инстаграм лудило'' поради Роналдо: Португалецот се соблече пред камера и за 9 минути заработи над 1 милион лајкови

Точка

10/08/2020

20:47

4.878

Големина на фонт

а а а

На социјалната мрежа Инстаграм популарноста на фудбалерот Кристијано Роналдо не може да се спореди со ниту една друга личност.

Еден од најдобрите фудбалери на модерното време важи и за човек кој што ги поместува границите на социјалните мрежи, што овојпат повторно го направи.

За само девет минути, откако ј поставил фотографијата на социјаланта мрежа Инстаграм, тој ''заработил'' над еден милион лајкови.

Овојпат тоа не била фотографија од теренот, затоа што како што знаеме Португалецот моментално е на одмор, поради што масовното лајкување на неговите фотографии е тренд.

Роналдо позирал само во шорцеви и го покажал своето неверојатно, извајано тело - плод на секојдневното тренирање и вложување во себе.

Погледнете ја фотографијата:

Спонзорирани линкови

Маркетинг