Ракета ја предизвикала експлозијата во Бејрут!? Шокантната снимка веднаш предизвика големи реакции!

Точка

06/08/2020

18:05

8.083

Големина на фонт

а а а

Според досегашните информации, во експлозијата починале повеќе од 135 лица, а повредени се повеќе од 5.000. Материјалната штета е многу голема, а градот е целосно уништен од експлозијата.

Либанската спасувачка екипа денеска продолжи со потрагата по преживеаните меѓу рушевините.

На интернет денеска се појави и снимка на која се гледа како проектил ја погодува фабриката на пристаништето во Бејрут, а потоа експлодира. Откако ракетата го погодила магацинот, градот е уништен, а густиот чад покрил сè.

Погледнете како изгледа снимката на која јасно се гледа како ракета го погодува Бејрут во моментот кога доаѓа до експлозија.

Досега никој не ја потврдил ниу демантирал веродостојноста на снимката. Израел и Хезболах соопштиле дека немаат врска со експлозијата во Бејрут.

Либанскиот премиер Хасан Дијаб прогласилл 3-дневна жалост, почнувајќи од денеска, а првичните резултати од истрагата покажале дека небрижност е причината за експлозија на пристаништето во Бејрут. Спонзорирани линкови

Маркетинг