Прво сè се тресело, а потоа се слушнала експлозија: Вака испаничен татко го заштитил синот

Точка

04/08/2020

21:01

9.184

Големина на фонт

а а а

Снимка од безбедносните камери од еден стан во Бејрут забележала момент кога испаничен татко се обидувал да го спаси синот за време на експлозијата која ја потресе либанската престолнина.

Таткото постојано го прегрнувал својот син, сакајќи да го смири, а на крајот го сокрил под маса и со телото го штител.

Да потсетиме, во Бејрут одекнаа две силни експлозии, во кои загинаа најмалку 10 лица, според податоците на либанскиот Црвен крст.

Постои сомнеж дека причинител за експлозиите е складиште со пиротехника.Спонзорирани линкови

Маркетинг