Левица за прв пат од Собранието: "Чим им влеговме, нема излегување"

Точка

04/08/2020

14:43

2.556

Големина на фонт

а а а

Политичката партија Левица за прв пат влезе во Собрание, а лидерот Димитар Апасиев објави фотографија на неговиот фејсбук-профил.

Под фотографијата Апасиев напиша: "Чим им влеговме, нема излегување" 

Чим им ВЛЕГОВМЕ, нема излегуење ;)

#БраватаЌеЈаСмениме

#КонститутивнаСедница

Posted by Димитар Апасиев on Tuesday, 4 August 2020

Во видеото објавено на фејсбук профилот на Левица, од партијата порачуваат:

"Денес, за прв пат во историјата на Македонија, претставници на угнетената класа станаа полноправни членови на Законодавниот дом!

Нашата искрена и бескомпромисна борба за праведна и слободна РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА - градена со автентичен политички активизам - денес доби парламентарен облик преку кој ќе поставиме нови стандарди на политичко делување. Борбата за правда е долга и племенита - и истата допрва започнува!

Денес, за прв пат во историјата на Македонија, претставници на угнетената класа станаа полноправни членови на...

Posted by Левица / E majta / Levica on Tuesday, 4 August 2020

ПС Како што најавивме, нашите пратеници пристигнаа во Собранието со велосипед"
Спонзорирани линкови

Маркетинг