Оваа мачка има повеќе од 330.000 обожаватели кои ги освоила со еден необичен детаљ

Точка

31/07/2020

15:02

2.062

Големина на фонт

а а а

Мачките Изи и Зои живеат во Холандија, а на Инстаграм ги следат повеќе од 330.000 луѓе поради нивните секојдневни авантури, но и поради еден интересен детаљ.

Зои на прв поглед делува како обична црнобела мачка, но доколку ги погледнете нејзините фотографии малку подобро, ќе забележите дека на нејзините гради се наоѓа големо срце, кое ја прави тотално различна од повеќето други мачки. 

Поради тој мал симбол, Изи и Зои започнале да собираат фанови кои до денес им останале верни и редовно ги следат.Спонзорирани линкови

Маркетинг