Патка генијално надмудрила тигар кој се спремал да ја нападне

Точка

29/07/2020

20:27

4.309

Големина на фонт

а а а

На интернет повторно кружи снимка на која се гледа како патка успева да надмудри тигар кој се спрема да ја нападне.

И понатаму е нејасно каде настанало видеото кое е објавено пред неколку години на Инстаграм, но повторно стана вирално откако исечок од него е објавен на Твитер.

##https://twitter.com/buitengebieden_/status/1288236951645097986?s=20##

На снимката се гледа патката која нурка токму во моментот кога тигарот се спрема да ја зграби.

Големата мачка останала збунета и се вртела околу себе, а видеото на социјалните мрежи воодушевило многумина.
Спонзорирани линкови

Маркетинг