Каролина не чека отворање на границите - eве каде ужива пејачката

Точка

10/07/2020

20:00

8.960

Големина на фонт

а а а

Ситуацијата во која се наоѓаме не нѝ дозволува летниот одмор да го поминеме онака како што сме си замислиле, но тоа и не е толку страшно со оглед дека и во нашата земја има убави места за 'полнење батерии'.

Летните одмори за некои веќе 'на големо' почнаа, а, се разбира, јавните личности се тука за да го привлечат вниманието со некое подзаборавено место.

Една од нив е Каролина Гочева, која годинава одлучила да наполни батерии токму покрај Охридското езеро.


Гочева на социјалните мрежи сподели фотографија од познатиот манастир Св. Наум - место кое можеби малку го подзабораваме во летниот период, кога инаку границите се отворени.


Не знаеме колку денови ќе одмора таму, но очекуваме Каролина да ги израдува своите следбеници со фотографии од прекрасниот Охрид.Спонзорирани линкови

Маркетинг