Судир на возила во тунел на швајцарските Алпи: Композиција со 15 вагодини странично удрила во воз со патници!

Точка

03/07/2020

16:31

523

Големина на фонт

а а а

Две возила се судриле денеска во тунел на швајцарските Алпи, а во таа несреќа лесно се повредени две лица, соопштиле од швајцарската железница, пренесува „AP“.

Композиција со 15 вагони странично удрила во локален воз со околу 30 патници, кој се движел во спротивен правец.


Засега не е јасно зошто дошло до страничниот судир, а пругата во двете насоки е затворена веднаш по несреќатаСпонзорирани линкови

Маркетинг