Зима во јуни: Снег ги изненади мештаните во ова руско градче!

Точка

29/06/2020

22:15

1.121

Големина на фонт

а а а

Во рускиот Анадир, во Чукотски, мештаните се изненадиле откако виделе дека паѓа снег.

Многумина на социјалните мрежи покажале дека зимата се вратила во овој крај.

Иако во бројни населени места снег паднал едвај неколку сантиметри, властите на Анадир одлучиле повторно да ги снабдат граѓаните со греење, бидејќи температурите значително се спуштиле, а се очекуваат лоши временски услови и во наредните денови. Спонзорирани линкови

Маркетинг