Врели и незаситни: Ова се најпромискуитетните знаци во Зодијакот

Точка

29/06/2020

16:37

1.910

Големина на фонт

а а а

Некои од знаците во зодијакот сакаат дополнително да го ''зачинат'' животот - особено во спалната соба.

Близнаци

Познати по својата дволичност, Близнаците сакаат да имаат опции - со сите во својот живот.

Сакаат да знаат за сè по нешто, а доколку е потребно ќе растурат и некоја врска за да го прошират своето сексуално знаење.

Тоа што е најлошо е тоа што никогаш нема да се задоволат и постојано ќе бараат нова забава и начини да ги задоволат своите партнери.


Шкорпија

Оваа листа би била некомплетна без Шкорпиите, знакот кој што претставува синоним за секс. Интересно е тоа што Шкорпиите можат да одат до крајност, или пак ќе имаат премногу партнери во животот или пак целосно ќе бидат обземени самите со себе.

Стрелец

Кога Стрелецот е во прашање, нивното либидо никогаш нема да биде задоволено. Тоа е најголемото ''диво дете'' на зодијакот, кое што сака да е слободно.

Поради ова Стрелецот сака да има слобода на избор, а со луѓето може да се поврзува во секое време.


Риби

Рибите се секогаш во својот свет на фантазија, па често бакнуваат ''жаби'' пред да го пронајдат принцот.

Поради тоа промискуитетот повеќе кажува за нивниот непоправлив оптимизам за вистинска љубов.
Спонзорирани линкови

Маркетинг