Директорката на УЈП, Сања Лукаревска, позитивна на Ковид-19

Макфакс

01/06/2020

11:45

1.313

Големина на фонт

а а а

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, објави на Фејсбук дека е позитивна на коронавирус. Таа вели дека по веста дека Мухамед Зекири има коронавирус, а поради работните состаноци кои ги имале заедно, направила тест за Ковид-19 и резултатот е позитивен.

„Немам никакви симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Не можам да бидам сигурна на каков начин сум го добила вирусот, но сите контакти кои ги имав последниве денови беа со целосно почитување на мерките за заштита, со маска, на дистанца и со редовна дезинфекција. Ќе ги следам насоките на епидемилозите во целост и очекувам повеќе информации од нивна страна, согласно анкетата која треба да ми биде направена. Посакувам брзо оздравување на Муки и семејството, на сите други заболени граѓани, како и негативни тестови на сите кои се во самоизолација“, напиша Лукаревска.
Спонзорирани линкови

Маркетинг