Ресторан нуди 1000 фунти за оној кој ќе изеде огромен хамбургер за 20 минути

Точка

29/05/2020

16:51

1.269

Големина на фонт

а а а

Ресторанот Кебабстан во Престон нуди награда за оној кој ќе изеде огромен хамбургер за 20 минути.

Станува збор за бургер со големина од 35,56 центиметри кој тежи 2 килограми и може да најаде 10 лица, но ресторанот нуди ваучер вреден 1000 фунти за едно лице кое ќе успее само да го изеде за 20 минути. 


Огромниот хамбургер чини 35 фунти и е со големина на голема пица. Освен двете парчиња месо и лепчето, хамбургерот се состои и од кашкавал, салата, краставички и кечап. Некои веќе се пријавиле за ваквиот предизвик, но сопственикот на ресторанот смета дека тоа е невозможна мисија.


Кебабстан им понудил сличен предизвик на своите гости и минатата година, а победникот на натпреварот успеал да изеде кебаб долг 2 метри за само 9 минути, пишува “Metro”.
Спонзорирани линкови

Маркетинг