Последните зборови на актерот кој е пронајден мртов после пливање со синот: „Спасете го него!“

Точка

20/05/2020

21:13

6.959

Големина на фонт

а а а

Американскиот борач и актер, Шад Гаспард (39) е пронајден мртов откако исчезнал за време на викендот додека пливал со синот на „Venice Beach“, пренесува полицијата.

Поранешниот професионален борач исчезнал во неделата додека пливал со неговиот 10-годишен син. Бил околу 50 метри оддалечен од брегот кога го 'покрил бран' и го повлекол кон длабочините.

View this post on Instagram

Many of us crucify ourselves between two thieves - regret for the past and fear of the future. Regret for the things we did can be tempered by time; it is regret for the things we did not do that is inconsolable. Life is too short, time is too precious, and the stakes are too high to dwell on what might have been. Live now. Enjoy today. For tomorrow is not promised. . . . . . . . . . . . . . #Wwe #WorldWrestlingEntertainment #ROH #RingOfHonor #NJPW #NewJapanProWrestling #wcw #nwo #AEW #AllEliteWrestling #MLW #TagteamWrestling #Tagteam #wwe #wweraw #TagteamChampions #smackdown #smackdownlive #wweedge #DrewMcIntyre #johncena #Nwo #JohnMorrison #NewDay #StreetProfits #wwesmackdown #smackdownlive #ThrowbackThursday 🎮🎮

A post shared by Shad Gaspard (@shadbeast13) on

Момчето е спасено, како и неколку други пливачи, меѓутоа Гаспард исчезнал. Неговото безживотно тело било пронајдено во вторникот покрај пристаништето. Властите подоцна го потврдиле неговиот идентитет.

View this post on Instagram

Love the life I built for my self and my family.

A post shared by Shad Gaspard (@shadbeast13) on

„Спасувачот се обидуваше да ги извлече Гаспард и неговиот син на сигурно. Сакаше да ги спаси двајцата, но таткото рече: 'Спасете ми го синот!'“, рекол градоначалникот Кен Хаскет за „NBC News“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг