Ја заборавила бананата во канцеларија, па ја нашла после 9 недели - луѓето во неверување како изгледа

Точка

20/05/2020

17:32

9.406

Големина на фонт

а а а

Поради пандемијата на коронавирусот многумина работата од канцеларија мораа да ја преселат во својот дом, па така и Маири Луиса Бренан.

Но, кога после карантинот се вратила во канцеларија, во една од фиоките ја чекало нешто што заборавила да го понесе со себе - банана која си ја земала за ужинка и која останала во фиока дури 9 недели.

Како изгледа бананата која е стара повеќе од два месеци, може да погледнете во видеото.

##https://twitter.com/mlcoolj2/status/1260185108763590656?s=20##

Луѓето коментирале дека се изненадени од изгледот на овошјето.

„Не знам што очекував, но ова сигурно не“, искоментирал еден Твитер корисник. Спонзорирани линкови

Маркетинг