Алиша Кис објави потресно писмо кое на 14 години му го напишала на нејзиниот татко: „Не сакам сега лажно да се трудиш за да мислам дека ти е грижа“

Точка

16/05/2020

22:40

3.492

Големина на фонт

а а а

Популарната пејачка Алиша Кис, на социјалните мрежи си ја отвори душата.

Како што напишала на самиот почеток на објавата, 'го чекала вистинскиот момент да го сподели ова' со обожавателите. Станува збор за потресно писмо кое на 14 години му го напишала на нејзиниот татко.

Имено, пејачката е родена во 1981-ва година во Њујорк. Нејзината мајка Тереса Аугело забременила со Крејг Кук, кој подоцна заклучил дека не е доволно зрел за улога на татко, па го напуштил семејството кога Алиша имала само две години.

„Во раните тинејџерски години му го напишав ова писмо на татко ми Крејг. Не сакав ништо со него. Моите зборови потекнаа од ранливост и копнеж“, напишала пејачката во својата објава, додавајќи дека се заколнала дека никогаш нема да ѝ е грижа што татко ѝ ја напуштил, но сепак ѝ било грижа и тоа искуство многу влијаело на неа.

„Тажна сум што моето срце е полно со горчина кон тебе. Бев твоето првородено дете, а ме третираш како никогаш да не сум се родила. Не постои нешто што можеш да направиш за да ми ги излечиш раните. Сè што сакам е да си ја гледаш својата работа. Не сакам твои повици ниту писма. А посебно не сакам сега лажно да се трудиш за да мислам дека ти е грижа. Само така можеш да ме усреќиш“, напишала пејачката.

View this post on Instagram

I’ve been waiting for the right moment to share this excerpt with you from #MoreMyself... ⁣ ⁣ In the early part of my teens I wrote this letter to my father, Craig. I wanted nothing to do with him. My words came from a place of vulnerability and longing. At the time it hurt so much to experience what felt like empty promises. I swore I didn’t care, but I did and it affected me deeply. I finally had enough and wrote those words. It’s CRAZY that he kept this letter after all these years. I was so shocked when he first showed me. It was tucked away in a shoe box full of memories. I’m glad he and I can look back at it now as a sign of how far we’ve come ✨🙏🏽⁣ ⁣ If you feel moved to share, send me a deep relationship that you have had to remove from your life, or one that has been mended, or that you want to see evolve, or are working on changing. ⁣ ⁣ I think it’s so powerful that relationships have their own path. And sometimes they are meant to heal.... ⁣ ⁣ Regardless though, most of the time the healing comes from letting go. ⁣ ⁣ What are your thoughts?⁣ ⁣ Sending u my love, light and strength #moremyself #cheerstotheevolution 🥂 🥂 ⁣ ⁣ More Myself is available now.

A post shared by Alicia Keys (@aliciakeys) on

Признава дека е шокирана дека нејзиниот татко сите овие години го чувал ова писмо, а сега одлучила да го сподели со сите.

Нејзината објава растажила многумина, а поттикнала и многу нејзини фанови да ги споделат своите искуства. Објавата има повеќе од 1,5 милиони прегледи, а собрала и повеќе од 6 илјади коментари. Спонзорирани линкови

Маркетинг