(18+) Сред полициски час имале сексуален однос во парк, а потоа...

Точка

03/04/2020

09:56

16.889

Големина на фонт

а а а

Овие двајца млади луѓе не ни помислиле дека надзорната камера може да ги сними, па се опуштиле максимално...

Еден пар го прекршил правилото за изолација поради коронавирусот и сред бел ден во парк недалеку од станбениот објект ‘почнал со акцијата’.

Бизнисменот кој што снимил се, ги прекинал довикнувајќи им, а тие веднаш се тргнале затоа што дотогаш мислеле дека никој не ги гледа.

„Два метри, тоа не се два метри“ – викнал тој кој што снимал смеејќи се и предупредувајќи ги младите дека го кршат правилото за држење на два метри растојание кое што е изречено во градот Дерби поради ширењето на коронавирусот.

„Мислам дека ја видоа тревата и зеленилото и дека помислија дека нема никој па се опуштија, можеа барем позади дрвото да се сокријат“ – изјавил бизнисменот кој ги снимал.

Видеото може да го погледнете ТУКА.
Спонзорирани линкови

Маркетинг