Загреб со силен аплауз 'го испрати' девојчето кое го загуби животот по земјотресот

Точка

25/03/2020

14:39

2.210

Големина на фонт

а а а

Загреб се прости од 15-годишното девојче кое почина од повреди здобиени во земјотресот кој го погоди градот во неделата во 06:24.

Лекарите два дена се бореле за нејзиниот живот, но починала во понеделникот во попладневните часови во загрепска болница.

Загрепчани излегле на своите балкони и со силен аплауз за последен пат се простиле од девојчето.Спонзорирани линкови

Маркетинг