Протекоа нови фотографии од местото на несреќата! Велосипедисти го фотографирале хеликоптерот само неколку минути по стравичниот пад

Точка

28/01/2020

21:00

7.307

Големина на фонт

а а а

Протекоа нови фотографии од лице место каде што настрада легендарниот кошаркар Коби Брајант со својата ќерка и уште седум луѓе откако неговиот приватен хеликоптер се сруши.

Како што пренесуваат американските медуми, новите фотографии од несреќата ги потврдуваат тврдењата дека не постоеле шанси некој од настраданите да преживее.


Фотографиите настанале додека некои велосипедисти поминувале во близина на несреќата и го фотографирале леталото во пламен само неколку минути откако истото паднало на тлото.

Да ве потсетиме дека несреќата се случи во неделата, а во неа настрадаа девет луѓе. Животот трагично го загубија Коби Брајант, неговата ќерка Џијана, Џон Алтобели, Алиша Алтобели, Сара Честер, Пејтон Честер, Кристина Маузер и пилотот Ара Зобојан. 
Спонзорирани линкови

Маркетинг