Треба ли да ве загрижуваат еротските соништа за вашиот шеф?

Точка

23/01/2020

20:41

2.242

Големина на фонт

а а а

На многумина им се случило да се разбудат во неверување констатирајќи дека штотуку имале еротски сон со нивниот шеф или шефица.

На ваквите соништа не реагираат сите исто - некому предизвикуваат само краткотрајна насмевка, но има и луѓе на кои потоа им е непријатно и да се поздрават со шефот, бидејќи никако не можат да го исфрлат сонот од глава.

Оваа ситуација не е невообичаена и нема причини да се чувствувате непријатно на работа, бидејќи всушност сонот и не бил за вашиот шеф, пренесува Guardian. Кога сонуваме луѓе кои ги знаеме, тие претставуваат симбол на некој или нешто. Запрашајте се: што ми претставува мене мојот шеф? Ако ви претставува авторитет, тогаш сонот може да значи скриена фантазија дека тежнеете кон тоа да ја преземете контролата врз вашиот живот.


„Дури и сексуалниот аспект од вашиот сон не мора нужно да има еротска позадина или интерес за него. И реалната сексуална желба може да се сокрие во потсвеста. Можеби вашиот шеф направил несвесна еротска поврзаност со вас“, вели Памела Стефансон Конли, психотерапевтка која е специјализирана за лечење на сексуални пореметувања.

Соновите носат важни информации за нашата потсвест и вреди правилно да се истражат. Ако сакате да го сфатите нивното значење, секогаш можете да побарате помош од експерт кој ќе ви помогне да ги разберете вашите ноќни романи.
Спонзорирани линкови

Маркетинг