Топ 10 листа: Лазаров има еден од најатрактивните голови во првиот дел од ЕП

Дерби

16/01/2020

20:30

486

Големина на фонт

а а а

Започна главната фаза 14. Европското првенство, но луѓето од ЕХФ го одбележаа првиот дел и направија листа од десетте најтрактивни погодоци.

Еден е дело на нашата репрезентација или поточно на капитенот Кирил Лазаров, погодокот за драматичната победа против Украина. Тој триумф се покажа како единствен за наш на шампионатот, па ова призние може да биде само мала утеха за нашиот настап на ЕП за кого сите очекувавме дека ќе биде подобар, но можеби ова е и нашата реалност и треба да признаеме дека секое учество на ваков турнир е едноставно успех за нас.
Спонзорирани линкови

Маркетинг