Нејмар целосно „маскиран“ се појави на тренингот на ПСЖ

Точка

10/12/2019

15:57

2.316

Големина на фонт

а а а

Фудбалерите на ПСЖ утре ќе се судрат со Галатасарај во последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите, а деновиве се подготвуваат во Париз на студеното време.

Еден од оние кои најмногу ги „погоди“ студеното време е Бразилецот Нејмар кој вчера на тренинг се појави целосно маскиран. Температурата во Париз се движи околу 7 Целзиусови степени, а играчите имаа проблем и со густата магла.Спонзорирани линкови

Маркетинг