Зеленски се занел: Сакал да седне на местото на Путин, па се посрамотил

Точка

10/12/2019

09:55

2.562

Големина на фонт

а а а

Нормандиската четворка се состанала во Париз, а камерите забележале еден интересен детаљ.

Во текот на одржувањето на самитот за решавање на кризата во Украина, украинскиот претседател Владимир Зеленски тргнал да седне на масата, а потоа сфатил дека за малку ќе го заземел местото наменето за Владимир Путин. 

Францускиот колега Емануел Макрон со рака му покажал дека погрешил и дека неговото место е од другата страна.

Зеленски кимнал со главата и со блага насмевка отишол на другиот крај од масата.

Потсетуваме, во Париз се состанале претседателите на Украина, Русија, Франција и Германија, а договорено е да се ослободат и да се разменат сите затвореници кои имаат врска со судирите, до крајот на годината.

Исто така, до крајот на март 2020-та година треба да се расформираат воените сили во три области во Украина.Спонзорирани линкови

Маркетинг