Над 20 милиони прегледи во еден ден - за ова видео сите зборуваат

Точка

06/12/2019

18:42

3.368

Големина на фонт

а а а

Јутјуб уште еднаш традиционално го објавил својот “преглед на годината“ во кој се наоѓаат инфлуенсери, најголемите трендови итн.

Иако видеото е објавено вчера веќе има собрано 20 милиони прегледи, а на Твитер не престанува да се кометира истото, нарекувајќи го здодевно.

Освен тоа видеото досега собрало 2.7 милиони дислајкови и само 1.3 милиони лајкови.

„Не очекував ништо и разочаран сум“ - напишал некој корисник на Твитер.

Оние на кои видеото им се допаднало тврделе дека овогодишното е многу поинтересно од ланското видео, а јутјуберите истакнале дека во новото видео се вклучени интернационални и нови автори на Јутјуб.

##https://twitter.com/ffssabrina/status/1202657972448571394##Спонзорирани линкови

Маркетинг