Овие хороскопски знаци претеруваат во сè

Кармин

05/12/2019

19:10

2.514

Големина на фонт

а а а

Овие хороскопски знаци претеруваат буквално во сè што прават, но и во преувеличување на нивните приказни.

Луѓето родени во овие два хороскопски знаци се многу енергични, отворени и склони кон претерување во секој сегмент од животот.

Стрелец

На Стрелците животот им претставува една огромна авантура за која ќе им раскажуваат на идните генерации, па така и се однесуваат кон него. Луѓето родени во знакот на Стрелец често се љубители на екстремни спортови, а просечната животна цел на еден Стрелец е да го пропатува целиот свет со автосоп или да се 'шверцува' во автобусите. Многу се екстремни во сè што прават, а доколку она што го доживуваат не им е доволно возбудливо, без грижа на совест ќе им ја 'разубават' приказната на оние кои ги слушаат.


Бик

Биковите сакаат да бидат како Стрелците, меѓутоа ја немаат таа храброст, па само фантазираат. Тие сакаат да го прикажуваат својот живот како достојно филмско сценарио, а некогаш ќе направат и по некоја лудорија. Меѓутоа, она за што Биковите најмногу претеруваат е неконтролирано купување и обид да го купат своето место во некое елитно друштво. 


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk