„Се обидоа да ме подмитат“: Професорката објавила што се случило, а тоа има врска со Новак Ѓоковиќ...

Супермен

05/12/2019

13:49

3.002

Големина на фонт

а а а

Јелена Ѓоковиќ се насмеала на објава од една професорка која споделила анегдота од часот во кој се спомнува и Новак Ѓоковиќ.

Станува збор за професорка кој е голем фан на Новак и нејзините ученици на тој начин се обиделе да добијат повисоки оцени.

„Вистинита приказна, ова утро на еден од моите часови, зборувавме за тест поврзан со спортовите.

Ученик: Доколку кажеме дека тенисот ни е омилен спорт, дали ќе добиеме повеќе поени на тестот?

Јас: Не.

Ученик: А, доколку ви кажеме дека Новак Ѓоковиќ ни е омилен тенисер?

Јас: Не, но добар обид.

Ученик: А, што доколку кажеме дека е најдобриот тенисер на сите времиња?

Јас: И понатаму не“ - го пренела разговорот со учениците професорката.


Таа потоа ѝ се обратила на Јелена Ѓоковиќ.

„Да, се обидоа да ме подмитат. Мислам дека оваа анегдота ќе ти се допадне“ - напишала таа и ја означила Јелена.Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk