Поканил бездомник на бесплатно бричење и шишање, а резултатот воодушевил милиони луѓе

Супермен

03/12/2019

10:11

19.546

Големина на фонт

а а а

Еден бербер потполно го преобразил изгледот на еден бездомник, а резултатот импресионал бројни корисници на социјалните мрежи.

Рики Хернандез од Остин, Тексас, го поканил бездомникот Џеф на бесплатно бричење и шишање, а снимката објавена кон крајот на минатиот месец веднаш станала вирална – за неколку дена, само на Јутјуб ја погледнале повеќе од 2 милиони луѓе. 

Некои коментирале дека Џеф изгледа барем 10 години помладо по трансформацијата. Тој повремено му помагал на Рики околу неговиот салон, а тој му возвратил на услугата и добил бројни пофалби за чинот, а помеѓу двајцата се развило и пријателство.

“Сега изгледа како холивудска ѕвезда”, “Овој бербер заслужува сè најдобро”, “Се гледа колку му значи гестот”, се само дел од реакциите на воодушевените корисници на социјалните мрежи.


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk