3 хороскопски знаци за кои декември ќе биде најлошиот месец од почетокот на годината

Точка

02/12/2019

21:24

3.458

Големина на фонт

а а а

Декември нѝ е еден од омилените месеци во текот на годината, најмногу заради празниците.

Меѓутоа, за три хороскопски знаци декември нема да биде толку добар, па едвај ќе чекаат да зачекорат во новата година.

Близнаци


Имате силна потреба за осаменост. Можеби нема да ви биде драго и можеби ќе биде болно, но од тоа не можете да избегате. Еднаш кога ќе поминете низ сите мистериозни деловни души, ќе бидете многу среќни за тоа.

Вага


Сте започнале психички детокс. Некои од вас можеби го промениле домот или градот. Некои едноставно ќе сакаат да поминат повеќе време со семејството. Ова е просторот кој треба да го уредите и поради тоа многу подобро ќе се чувствувате.

Водолија


Ќе ги платите долговите. Кармата дојде да ви наплати сè. Вашата цел е да бидете добри кон себе. Тоа е најдобрата прилика за да ја добиете слободата која отсекогаш ја барате преку одморот, опростувањето...Спонзорирани линкови

Маркетинг