Закани за бомби во 35 трговски центри и 30 медицински установи во Русија

Макфакс

02/12/2019

19:33

1.214

Големина на фонт

а а а

Речиси 30 трговски центри и 35 медицински установи во Санкт Петербург добиле анонимни закани за бомби, изјави извор од одделот за итни случаи за ТАСС.

Друг извор за ТАСС потврди дека во тек се евакуации во два трговски центра.

Заедничката служба за медиуми на судовите за правда во Санкт Петербург претходно извести за евакуација на судовите кога добила анонимни писма за закани со бомби.

Неколку судови веќе почнаа со операциите и не е потврдена ниту една закана за бомба.Спонзорирани линкови

Маркетинг