Мрак во поголем дел од Карпош, се работи на санирање на дефектот

Макфакс

02/12/2019

19:28

1.019

Големина на фонт

а а а

Голем дел од населбата Карпош попладнево остана без електрична енергија. Улицата Илинденска е во мрак и не работат ниту семафорите на булеварот.

Електрична енергија нема ниту во кафеаните во Дебар маало.

Од ЕВН информираат дека дефект настанал во главната трафостаница во Козле и се очекува наскоро да биде саниран.Спонзорирани линкови

Маркетинг