Плус сајз раперка објави голи фотографии и предизвика бурни реакции од интернет корисниците: „Ќе повратам!“

Точка

02/12/2019

19:00

4.238

Големина на фонт

а а а

Освен што неодамна на доделувањето на American Music Awards била во центарот на вниманието поради својата комбинација на облека, раперката Лизо повторно е главна тема поради новата Инстаграм објава.

Имено, 31-годишната пејачка е толку самоуверена околу изгледот, што одлучила своите обожаватели да ги почести со неколку голи фотографии.

„Насликај ме како Француска кучка“, напишала во стил на познатата изјава на Кејт Винслет во Титаник.

View this post on Instagram

Paint me like ya French bitch 🎨

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) on

Од нејзините 6,6 милиони следачи на Инстаграм, многумина се шокирани од голите фотографии, но таа не се осврнува на негативните коментари.

„Зошто толкав талент, а толку малку самопочит?“, „Ова воопшто не е слатко“, „Промовирање закана не е кул“, „Мислам дека ќе повратам“, се само дел од негативните коментари.

View this post on Instagram

kiss my ass, doh! 😩

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) on

„Бакни ми го задникот“, продолжила Лизо со провокативни изјави.

Сепак, поради тоа што гордо ги покажува своите облини, стана инспирација за многу обожаватели кои во коментари ѝ дале поддршка:

„Продолжи со ваквите фотографии“, „Камо да бев волку самоуверена околу своето тело, браво Лизо“, „Ја обожувам твојата самодоверба, сакам да бидам како тебе, ти си вистинска инспирација“, ѝ рекле. 

View this post on Instagram

Omw.... 😏

A post shared by Lizzo (@lizzobeeating) onСпонзорирани линкови

Маркетинг