Како ќе се извлече овој камионџија? Навигацијата го однела во тесна уличка, па сега се обидува да излезе од замката

Точка

02/12/2019

16:20

9.267

Големина на фонт

а а а

Сарајлиите кои утрово во близната на Католичкиот богословски факултет забелажале чудна сцена, биле сведоци на истата.

Големиот камион заглавил во тесна уличка и веќе подолго време се обидува да излезе од таа замка.

Како што пишуваат од “Klix“, камионот во оваа тесна уличка го навела навигацијата.

Камионот останал заглавен помеѓу станбените згради и зградата на Католичко богославскиот факултет, а на местото се наоѓаат неколку патроли од сараевската полиција кои на возачот му помагаат да излезе од таа ситуација.

Ситуацијата ја отежнуваат и паркираните возила кои се наоѓаат наоколу. Возилото е со регистарска ознака БиХ.

На местото на настанот се собрале и граѓани кои се обидуваат да помогнат.

Погледнете ги фотографиите:
Спонзорирани линкови

Маркетинг