Холандија го ратификува протоколот за НАТО

Макфакс

12/11/2019

16:13

1.180

Големина на фонт

а а а

Холандскиот сенат попладнево го ратификува протоколот за пристапување на Северна Македонија во НАТО, соопшти министерот за надворешни работи, Никола Димитров.

Останува протоколот да го ратификуваат уште Франција и Шпанија.

По нив, и нашата земја ќе треба да го ратификува протоколот, со што ќе се заокружи процесот и земјава ќе стане 30. членка на алијансата.Спонзорирани линкови

Маркетинг