Пендаровски на средба со Илир Мета во Албанија

Макфакс

26/10/2019

12:47

584

Големина на фонт

а а а

Претседателот Стево Пендаровски, денеска престојува во официјална посета на Република Албанија.

Во Тирана, претседателот Пендаровски ќе биде примен со највисоки државни и воени почести од претседателот на Република Албанија, Илир Мета. По тет-а-тет средбата на двајцата претседатели и пленарната средба, претседателот Пендаровски и претседателот Мета ќе имаат заедничка прес-конференција со почеток во 13 часот, која што ќе може да се проследи во живо на официјалната FB страница и на YouTube каналот на претседателот на Република Северна Македонија.Спонзорирани линкови

Маркетинг