Ахмети: Нека победи најдобриот

Макфакс

20/10/2019

21:08

2.270

Големина на фонт

а а а

Лидерот на ДУИ Али Ахмети, по лидерската средба изјави дека одлуката изборите да се одржат на 12 април следната година била донесена заеднички, и важно е изборите да бидат демократски и согласно сите стандарди.

„Нека победи најдобриот“, порача Ахмети.

Тој додаде дека на средбата било оценето дека е договорено да се ратификува протоколот за членството во НАТО, па потоа да се одржат изборите.Спонзорирани линкови

Маркетинг