Бидете здрави цела година со помош на овој напиток од јајца и мед

Точка

13/09/2019

19:29

4.051

Големина на фонт

а а а

Зајакнете го вашиот имунитет на целосно природен начин. Доколку сакате да го зајакнете вашиот имунитет пред ладните денови, тогаш потребно е секое утро да консумирате една лажица од овој напиток.

За подготовка потребни ви се:

- 5 јајца;
- 1 кг. лимони и
- 1/2 кг. мед.  


Петте цели јајца со лушпа (домашни, стари еден ден) добро измиете ги и ставете ги во поголема тегла и додадете им лимонов сок (вообичаено потребно е 1 кг. лимон). Оставете да отстојат осум денови на ладно место. Потоа сето тоа процедете го со цедилка, па во таа течност додадете половина килограм мед. Сè добро измешајте и секое утро половина час пред да консумирате јадење изедете по една лажичка од таа смеса.

Спонзорирани линкови

Маркетинг