СКОПСКО ИПЛ му се придружи на семејството на Скопско

Точка

13/09/2019

12:11

3.752

Големина на фонт

а а а

Замисли да не мораш да пакуваш куфери за да отидеш на патување низ три континенти. Најновото пиво - СКОПСКО ИПЛ од Пивара Скопје ти го овозможува токму тоа.

Прво од својот вид на македонскиот пазар, ова уникатно пиво ќе те поведе на пат низ светот преку богатиот вкус, благодарение на 4-те видови хмељ што ги содржи и рачниот процес за негово создавање кој трае две недели подолго.


Што го прави ова пиво поразлично? Како резултат на процесот на dry hopping и различните видови хмељ, вкусот на СКОПСКО ИПЛ e автентичен, лесно препознатлив и богат, а во истиот најдобро се ужива откако претходно нежно ќе го протресеш шишето.


СКОПСКО ИПЛ ќе ја засити твојата желба за нешто повеќе - повеќе вкус, повеќе мирис, повеќе уживање.

Повеќе информации на ipl.mk.Спонзорирани линкови

Маркетинг