Тепачка со ножеви во скопски автобус, тројца малолетници завршија во болница

Макфакс

12/09/2019

17:57

2.643

Големина на фонт

а а а

Тројца малолетници завршија во болница по тепачка што се случи попладнево во автобус со број 56.

Меѓу повредените е 16-годишно момче, кое со убодни рани било донесено на комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите двајца малолетници, според информациите од полицијата, се пренесени во Градската општа болница „8 Септември“.

Од МВР велат дека полициските службеници излегле на увид и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.Спонзорирани линкови

Маркетинг