Отворена е ексклузивна изложба со фотографии од Лејди Дајана

Кармин

10/09/2019

16:33

942

Големина на фонт

а а а

Екслузивната изложба од модни фотографии на најсаканата принцеза на светот, Лејди Дајана, е отворена во Вест 65, во Белград.

22 години по трагичната смрт на Лејди Дајана Спенсер, „Color Media Communications“ издале книга „The Real Diana“, од авторката Лејди Колим Кембел, најпознатата британска хроничарка за животот на славните личности.


Во присуство на бројни личности од јавниот живот, Лејди Кембел на Плоштадот Вест 65 потпишувала книги и зборувала за животот и трагичната смрт на Лејди Ди.
Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk