„Се плашев, постојано ми се закануваше“ - поранешната сопруга на Мајкл Џексон открила зошто не сакала да има деца со него

Кармин

10/09/2019

12:55

2.961

Големина на фонт

а а а

Контроверзниот пејач и денес е инспирација за многумина за различни теории на заговор. Иако фамата околу документарецот „Leaving Neverland“ речиси се смири, на многумина од обожавателите сè уште ги интригира бракот на Лиза Мери Присли и Мајкл Џексон.

Парот се венчал во 1994-та година, кога Џексон наголемо го обвинуваа за педофилија, а околу нивниот брак настанале многу теории на заговор, меѓу кои и таа дека тие двајца никогаш немале сексуален однос.

Ќерката на Елвис тие шпекулации неколку пати ги демантирала, а еднаш проговорела и за тоа зошто не сакала да има деца со Мајкл Џексон, иако тој многу сакал да основа семејство и да има потомство.

Во разговор со популарната водителка Опра, во една прилика Лиза Мери изјавила дека имало притисок да имаат бебе и дека и таа го сакала тоа, но не била сигурна.  

„Гледав во иднината и мислев дека никогаш нема да сакам да влезам во конфликт со него поради старателство“ - изјавила и додала дека се плашела од неговата слава и вниманието кое го имал.

Исто така Џексон ѝ се заканувал дека ќе ја остави доколку не добијат деца и дека подоцна ќе добие деца со Деби Ров, што на крајот се случило. Веднаш по разводот со Лиза Мери, Џексон добил деца со некогашната медицинска сестра.

Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk