Хит во Црна Гора: Социјалните мрежи горат - овој стар господин се шетал во танга по плажите во Будва

Точка

19/08/2019

15:10

3.058

Големина на фонт

а а а

Невидена сцена на Црногорското крајбрежје.

Во екот на сезоната во Црна Гора има голем метеж, а со самото тоа се појавуваат многу интересни луѓе и ситуации.

На Фејсбук страницата „Podgorički vremeplov“ се појавила фотографија која настанала во Будва.

На неа се забележува човек кој ни помалку ни повеќе по плажата се шета по минијатурни купаќи, односно танга.

Според коментарите под фотографијата може да се заклучи дека тој често го обиколува црногорското крајбрежје, а останатите туристи на него гледаат како единствена атракција и затоа често го поздравуваат и фотографираат.

Погледнете ја фотографијата: Спонзорирани линкови

Маркетинг