Ја чувала невиноста за брак, а сега е бремена и гордо го покажува голото тело: Инспирација е за многу жени и има само една порака за нив

Кармин

19/08/2019

10:14

9.562

Големина на фонт

а а а

Познатата плус сајз манекенка Ешли Греам пред неколку дена објави дека е бремена. Сега решила да објави и една гола фотографија од “несовршеното” женско тело за да ги поттикне сите припаднички на понежниот пол да се сакаат себеси какви и да се.

“Исто, само малку поразлично”, напишала Ешли покрај фотографијата на која е потполно гола, а во прв план се нејзините бујни облини и стриите на кожата. 

View this post on Instagram

same same but a little different

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@ashleygraham) on

Жените ја опсипале со коплименти, а многу истакнале дека таа им е голема инспирација и мотивација на патот да се прифатат себеси.

Ешли чека дете со сопругот Џастин Ервин, а со него стапила во брак без да имаат сексуални односи. Тие со целибат ја тестирале меѓусебната доверба.

По венчавката им се препуштиле на уживањата и важат за еден од најусогласените парови на светската јавна сцена.


Спонзорирани линкови

Маркетинг

назад до tocka.com.mk