Гори сува трева и ниска шума над Пинтија

Макфакс

18/08/2019

17:00

1.288

Големина на фонт

а а а

Пожар над населбата Пинтија. Гори сува трева и ниска деградирана шума, соопшти ЦУК.

Како што информираат, на лице место на местото од пожарот се екипи од БППЗ.

Поради непристапноста на теренот, и големиот фронт на пожарот гаснењето е отежнато.

Моментално пожарот е одалечен на околу 200 метри од последните куќи и состојбата се следи, појаснуват од ЦУК. Спонзорирани линкови

Маркетинг