Распитот на Катица Јанева се држи во тајност?

Точка

14/08/2019

20:15

2.173

Големина на фонт

а а а

Во Обвинителството за организиран криминал, од почетокот на неделава за случајот „Рекет“, дадоа изјави двете специјални обвинителки, Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска.

Засега од таа оваа институција не откриваат дали и кога ќе биде повикана шефицата во оставка, Катица Јанева.


Катица Јанева сè уште нема добиено никаква покана од Јавното обвинителство, а државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески, на прашањето дали и кога ќе биде повикана, одговори дека однапред не објавуваат никакви информации, поради непречено одвивање на истрагата и обезбедување на доказите.Спонзорирани линкови

Маркетинг