“Апартманот е речиси комплетиран”: По плочките и кадата, нуркачи пронајдоа и бојлер во Охридското езеро

Точка

14/08/2019

15:34

1.404

Големина на фонт

а а а

Откако на дното на Охридското езеро беше пронајдена стара када, а потоа и градежен шут и куќни елементи, деновиве кај Трпејца, нуркачите од “Акватек” пронашле и стар бојлер на езерското дно.

“Апартманот е скоро комплетиран, само уште неколку елементи”, напишал нуркачот Никола Паскали на официјалната Фејсбук страница и додал дека бојлерот бил пронајден кај местото На Дол, на длабочина од 5 метри. 
Спонзорирани линкови

Маркетинг