Скандалозна изјава на Заев: “Нема да дозволам неколку криминалци и еден п*дер да ја симнат оваа влада од власт”

Точка

13/08/2019

20:10

7.504

Големина на фонт

а а а

Премиерот Зоран Заев, на прославата на 18-годишнината од Охридскиот рамковен договор, одговараше на прашања од новинарите.

На прашањето за неговата инволвираност и инволвираноста на високи владини функционери во корупцискиот скандал кој деновиве ја тресе јавноста, Заев одговори: 

“Секако дека нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја симнат оваа влада од власт. Ќе се бориме до крај затоа што секој што се инволвирал секако ќе сноси одговорност”, рече премиерот.Спонзорирани линкови

Маркетинг