Фатен на дело: Corvette C8 Spyder

Точка

13/08/2019

15:40

728

Големина на фонт

а а а

Corvette отсекогаш важи за автомобилска икона, а тоа се должи на одличниот дизајн и перформанси, како и традицијата која го прави едно од најпопуларните возила на сите времиња.

Додека светот е во исчекување, пред неколку дена новата Covrette C8 Spyder беше забележана на улиците на Мичиген на пробно возење.

Сепак, не треба да се очекува новиот C8 Spyder да ги има сите детали прикажани на фотографиите, затоа што се очекува Chevrolet да воведе некои последни измени и да се обиде да ги изненади фановите на овој автомобил.

За жал, се уште не се познати податоците околу цената, перформансите и карактеристиките на овој модел. Сепак, јасно е дека C8 Spyder за брзо време ќе биде претставен и ќе ги добиеме сите информации кои не интересираат.Спонзорирани линкови

Маркетинг