56-годишната Лиса застанала покрај својата ќерка Амелија: Не се знае која е помлада, а која поубава

Точка

13/08/2019

14:35

2.030

Големина на фонт

а а а

Актерката Лиса Рина, која нашата публика ја памти како Тејлор Мекбрајд од серијата "Мелроуз Плејс", денес има 56 години, а и натаму активно глуми и изгледа неверојатно.

Толку неверојатно, што многумина на нејзината фотографија со ќерката Амелија Греј (18), констатирале дека е тешко да се разликува која дама е во втората, а која во шестата деценија од животот. 

Тоа што е сигурно е дека Лиса изгледа барем 30 години помладо, а кога ќе облече костим за капење, многу жени дефинитивно и завидуваат.

View this post on Instagram

Mother Daughter Day at @beautycon 💅🏼💄💋

A post shared by Lisa Rinna (@lisarinna) on

Иако тврди дека за тоа е задолжена здравата исхрана, здравиот живот и редовното вежбање, не е тајна дека Лиса имала проблеми со пореметување во исхраната.

Како и да е, се чувствува виновна што и нејзината ќерка Амелија исто така патела од пореметување во исхраната, бидејќи мисли дека нејзиното однесување многу влијаело на тинејџерката.

View this post on Instagram

Do not disturb. 🌿

A post shared by Lisa Rinna (@lisarinna) on

И Лиса и Амелија вчера на розовиот тепих во Центарот за конвенции во Лос Анџелес воодушевиле со својата појава.

Изгледале поубаво и поздраво од било кога, а Лиса дури и помладо од било кога.

View this post on Instagram

Baby Meels is the new vibe

A post shared by Amelia (@ameliagray) onСпонзорирани линкови

Маркетинг