Роналдо: За разлика од Меси, сум ја освојувал Лигата на шампионите со различни клубови

Точка

13/08/2019

13:51

1.219

Големина на фонт

а а а

Португалецот говореше во документарецот наречен “The Making Of” и објасни која е разликата помеѓу него и ѕвездата на Барселона.

„Разликата е во тоа што јас играв во различни клубови и исто така ја освојував Лигата на шампионите со различни клубови. Шест пати по ред бев најдобар стрелец во Лигата на шампионите“, изјави Кристијано Роналдо и додаде:

„Нема многу играчи со пет титули во Лигата на шампионите и затоа мислам дека се поистоветувам со тоа натпреварување“, додаде Кристијано Роналдо.Спонзорирани линкови

Маркетинг